forigi-cms – (001) – Opis projektu

Projekt forigi-cms – to próba stworzenia prostego i przyjaznego w obsłudze systemu zarządzania treścią dedykowanego twórcom stron www, umożliwiającego dodawanie takich treści jak: teksty, obrazy, filmy, dźwięki.

Technologie: PHP, MySQLi, JavaScript, jQuery, ajax, Less

Tworząc dynamiczne strony internetowe do tej pory sam pisałem całą funkcjonalność cms. Nie używałem żadnych wordpress’ów ani innych podobnych wynalazków. Moi klienci nie potrzebowali rozbudowanych i skomplikowanych paneli administracyjnych, w których obsłudze nie trudno się pogubić. Na swoim koncie nie mam jeszcze (2016-03-15) zbyt wielu realizacji, ale zdążyłem zgromadzić pewną ilość doświadczeń i napisanego kodu, które pozwalają mi na stworzenie czegoś w miarę uniwersalnego. Zamierzam zbudować system, który przyspieszy realizację moich kolejnych zleceń, zapewni komfort użytkowania moim klientom i mam nadzieję przyda się również innym web developerom.

Podstaw PHP 4 uczyłem się dawno temu i do tej pory programowałem w PHP proceduralnie. Jako że chcę przerzucić się na podejście obiektowe, więc z czasem, w miarę poznawania tajników php’owej obiektówki, będę próbował dostosowywać kod do nowocześniejszych standardów.